Przyłębska pierze skarpety prezesowi

Senator Aleksander Pociej (Koalicja Obywatelska) zaprosił Przyłębską i sędziego TK Jarosława Wyrembaka na senacką komisję Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, aby odnieśli się do informacji na temat kłopotów i sporów w Trybunale Konstytucyjnym.

Nominaci PiS-u do TK nie pojawili się w Senacie i nie zamierzają tego robić, o czym poinformowała Przyłębska.

Zgodnie z Konstytucją Trybunał Konstytucyjny jest niezależny od innych władz; ustawodawca precyzyjnie określił, kiedy prezes TK informuje Senat o działalności TK. W poszanowaniu tych zasad mój udział w posiedzeniu komisji nie będzie możliwy – czytamy w oświadczeniu „prezes” TK.

– Oto jakimi standardami kierują się upartyjnione organy państwa w relacjach z innymi organami państwa. Po prostu zbywają zaproszenia, jeśli są niewygodne – komentuje zachowanie Przyłębskiej gen. Stanisław Koziej.

Aneta Mościcka (dziennikarka): Jarosław Wyrembak napisał do senackiej Komisji Praw Człowieka, że wydarzenia, do jakich doszło 26.11 w części tajnej zgromadzenia ogólnego sędziów TK, definitywnie dowodzą, że TK utracił zdolność wykonywania swoich konstytucyjnych funkcji”. Trzeba więcej, gdy pisze to nominat PiS w TK?”.

Reakcje internautów:

Bo pierogi same się nie zrobią”.

Prezes w szpitalu – muszę nagotować mu rosołku, bo mnie wywali ze stanowiska”.

I w ramach niezależności politycznej Julia Przyłębska uczestniczy w spędach pisowskich u boku Kaczyńskiego, który dodatkowo odwiedza ją w domu. Rewelacja. Suweren może to kupi, bo głupi”.

Trzeba prezesowi skarpety poprać, kotlety usmażyć, teraz kucharka jest zarobiona.

Kmicic z chesterfieldem

UJAWNIAMY powiązania członków nowej KRS z ministrem sprawiedliwości Ziobrą. Na 15 członków aż 10 zgłosiły osoby powiązane z ministerstwem, 9 dostało od Ziobry funkcję wice/prezesa sądu, 9 działało w komisjach i zespołach ministerstwa, a 4 było tam zatrudnionych. To poważne zarzuty w myśl wyroku TSUE z 19 listopada. I mocne argumenty dla Sądu Najwyższego

Na czwartek 5 grudnia zaplanowano posiedzenie Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych SN, podczas którego zapaść ma tzw. orzeczenie wykonujące wyrok TSUE z 19 listopada 2019, który dotyczy m.in. statusu neo-KRS.

Przez ponad 18 miesięcy funkcjonowania, nowa KRS po wielokroć udowodniła, że nie jest organem niezależnym od władzy politycznej. Niejasności dotyczące wyboru jej członków, tajne listy poparcia, nieujawnione do dziś mimo wyroku NSA i żądań sądów, przesłuchania kandydatów trwające ledwie kilkanaście minut czy próba legalizacji własnego statusu przy pomocy TK Julii Przyłębskiej – to tylko kilka jaskrawych przykładów działania ramię w ramię z władzą.

Jednym z kluczowych…

View original post 7 499 słów więcej

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s