Incydent w Suwałkach, 21.06.2020

 

Incydent w Suwałkach, mężczyzna zaatakował Rafała Trzaskowskiego. Interweniowała policja

Rafał Trzaskowski w ramach swojej kampanii wyborczej odwiedził w niedzielę Suwałki. Po wystąpieniu kandydata KO doszło do nieprzyjemnego incydentu. Młody mężczyzna rzucił w kierunku Trzaskowskiego butelkę.

Do wyborów został już tylko tydzień, kampania prezydencka jest na ostatniej prostej, a emocje rosną. Szkoda, że niektórzy nie potrafią ich utrzymać i dochodzi do nieprzyjemnych incydentów, takich jak w Suwałkach.

Rafał Trzaskowski odwiedził dziś Suwałki w ramach swojej kampanii. Kandydat KO spotkał się z samorządowcami, rozmawiał z mieszkańcami, zorganizował konferencję prasową. Zapewnił między innymi, że jako prezydent zawetuje ustawy podnoszące wiek emerytalny. Podkreślał też, że należy odbudować pozycję Polski w UE i NATO. Padła także obietnica wobec samorządów.

– Zawetuję każdą ustawę, która będzie chciała ogołocić samorząd z prerogatyw. Mamy też pomysły dotyczące większego udziału w podatkach samorządów, jak również dotyczące subwencji edukacyjnej. W subwencji edukacyjnej musi być jasny podział na to, na co wydawane są pieniądze – mówił Trzaskowski.

Tuż po wystąpieniu Rafała Trzaskowskiego doszło do nieprzyjemnego incydentu. Gdy kandydat KO rozmawiał z wyborcami i pozował z nimi do zdjęć, młody mężczyzna rzucił w jego kierunku butelką. Nie trafił, kandydatowi KO nic się nie stało, przedmiot uderzył w kamerę telewizyjną. Zainterweniowała policja, zatrzymała dwóch mężczyzn. Zostali spisani i odwiezieni na komisariat.

 

crowdmedia.pl