OMZRiK, 27.12.2019

 

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych chce masowo pozywać TVP w obronie osób LGBT i uchodźców. Ruszyła zbiórka w internecie

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych rozpoczął internetową zbiórkę na działania prawne przeciw Telewizji Polskiej. Zapowiada występowanie z pozwami w imieniu osób LGBT, uchodźców i innych osób, które zdaniem organizacji zostały znieważone przez publicznego nadawcę. W ciągu dwóch dni zebrano ponad 8 tys. z zakładanych 15 tys. zł.

Ośrodek rozpoczął zbieranie funduszy na ten cel w środę, zakłada zdobycie 15 tys. zł w ciągu miesiąca (zbiórka ma być odnawiana co 30 dni). W ciągu dwóch dni internauci przekazali już ponad 8300 zł.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych to organizacja pozarządowa, zajmująca się tropieniem i zgłaszaniem organom ścigania przejawów rasizmu, ksenofobii i nietolerancji. Prowadzi też działania edukacyjne. Swoje działania – jak podkreśla – finansuje wyłącznie z darowizn.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/osrodek-monitorowania-zachowan-rasistowskich-i-ksenofobicznych-chce-masowo-pozywac-tvp-w-obronie-osob-lgbt-i-uchodzcow-ruszyla-zbiorka-w-internecie