Dom Kaczyńskiego, 21.06.2020

 

Prezesa PiS na Żoliborzu pilnuje 18 policjantów. Ma także prywatną ochronę

Dodano: 2020-06-12
fot. Twitter/Prawo i Sprawiedliwość

fot. Twitter/Prawo i Sprawiedliwość

Posesji prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego chroni aż 18 policjantów. Czy potrzeba aż tylu?

Aż 18 policjantów ochrana dom Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu – informuje TVN24. Oficjalnie funkcjonariusze pilnują obywateli i okoliczny rewir, ale według ustaleń dziennikarzy, to prezes jest ich głównym celem.

Według zebranych informacji, jest policyjny rozkaz, na podstawie którego policja określa podział obowiązków w danej kompanii oddziału prewencji. Można w nim wyczytać, że okolic domu prezesa PiS policjanci strzegą w podziale na zmiany, które co kilka godzin się zmieniają. Policjantów zawsze jest sześciu, po czterech mundurowych i dwóch ubranych po cywilnemu. Łącznie 18 funkcjonariuszy na dobę.

Oficjalnie policjanci nie patrolują okolic domu Kaczyńskiego, ale rejon skrzyżowania ulic Mickiewicza i Potockiej. Ich anonimowy informator mówi jednak, że patrolujący teren funkcjonariusze mają zakaz oddalania się od domu prezesa.

Niebezpieczna okolica

Według stołecznej policji, ta okolica jest niebezpieczna. Świadczyć ma o tym częstotliwość podejmowanych tam interwencji. Prezes PiS ma jednak swoją ochronę osobistą. Tygodnik „Polityka” ustalił niedawno, że w roku 2019 na ochronę prezesa partia wydała 2 mln 148 tys. zł. Politycy partii rządzącej argumentują to tym, że Jarosław Kaczyński bardzo często dostaje listy z pogróżkami.

 

radiokolor.pl